Szybki obiad z niczego

Twoja lodówka jest tak pusta, że zaglądając do niej, możesz usłyszeć echo. Chciałbyś przygotować jakiś szybki obiad, ale nie masz do dyspozycji niemalże żadnych składników, sklepy są już zamknięte, a powoli zbliża się wieczór. Jeśli jednak posiadasz chociażby same resztki i kilka podstawowych artykułów spożywczych, spokojnie poradzisz sobie z przygotowaniem całkiem wartościowego i zaspokajającego apetyt posiłku. Bo smaczne jedzenie nie musi być skomplikowane.

Raz jeszcze zajrzyj do swojej lodówki i sprawdź, co rzeczywiście w niej posiadasz. Najlepiej wyciągnij na stół wszystkie dobre do jedzenia produkty – pootwierane puszki z kukurydzą i groszkiem, kilka plastrów wędliny, która została ci ze śniadania i kawałek sera. Następnie otwórz swoją szafkę z suchymi składnikami i sprawdź, czy przypadkiem nie pozostał ci jakiś makaron lub ryż. Potrzebne ci jeszcze będą jajka, ale te akurat zawsze powinieneś mieć gdzieś w swoim domu. Gdy już przygotowałeś sobie tych kilka produktów, możesz zabrać się za gotowanie. Twój pomysł na obiad to makaron ze wszystkim. Najpierw zagotuj wodę. Gdy będzie wrzeć, dodaj do niej szczyptę soli i ugotuj makaron zgodnie z instrukcją podaną na jego opakowaniu. Na drugim palniku ustaw patelnię, wylej na nią niewielką ilość tłuszczu i nagrzej go. Jeżeli twoja szynka lub kiełbasa jest już dość tłusta, możesz od razu zacząć ją przysmażać na suchej patelni. Następnie dodaj do niej wszystkie pozostałe składniki. Jeśli masz jakiekolwiek świeże warzywa (czosnek, cebulę lub pomidory), pokrój je w mniejsze cząstki i wrzuć na patelnię. Dosyp zawartości otwartych puszek i całość wymieszaj, a na sam koniec wbij dwa jajka i poczekaj, aż białko się w nich zetnie. Taki posiłek na pewno cię uratuje.

Jednym z najszybszych i najprostszych obiadów będzie jednak zamawiana pizza w Piasecznie z https://www.pizzerialafavola.pl. Jeśli więc w swojej lodówce nie znajdujesz dosłownie żadnych świeżych składników, zadzwoń do pobliskiej pizzerii i zamów w niej dla siebie porządny obiad. Czasem naprawdę warto z tego skorzystać.