Sushi to jest to

Jedzenie to bez wątpienia jedna z tych przyjemności życiowych, na jakie człowiek może sobie pozwolić. I to jest budujące, bo zawsze to coś. Skoro nie można mieć drogich samochodów czy jachtu to zawsze pozostaje zjedzenie czegoś dobrego. Nawiasem mówiąc, gros osób przywiązuje ogromną wagę do tego, co je. Często jest tak, że podróże są doskonałym pretekstem do tego, aby posmakować dobrego jedzenia. Każdy kraj ma przecież swoją kuchnię i dlatego też warto jest delektować się różnymi smakami, kiedy tylko nadarza się taka okazja. A skoro już jesteśmy przy jedzeniu to warto jeszcze w tym miejscu podkreślić to, że jedzenie bezwzględnie warunkuje nasze zdrowie. Nie bez powodu zwykło się przecież mówić, że „jesteś tym, co jesz”. Jeśli unikamy fast foodów, gazowanych napojów, słodyczy i nadmiernie przetworzonej żywności to już bardzo dobrze. Do tego jeszcze dołączmy aktywność fizyczną i mamy w ten sposób jakieś szanse na bycie w dobrej formie.

Ale wróćmy do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy wszak skoncentrować się na tym, czy sushi jest zdrowe i czy w ogóle smaczne sushi to danie dla każdego. Otóż, o tym, czy polubisz sushi, czy też nie, decyduje tak naprawdę pierwszy z tą potrawą kontakt. Smaczne sushi dla jednej osoby wcale nie musi być takie dla kogoś innego. To oczywiste, ponieważ każdy z nas preferuje inne smaki. I bardzo dobrze, bo w końcu gdyby wszyscy byli jednakowi, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest bardziej kolorowo i przez to bardziej ciekawie.

Jedno jest pewne: polubisz sushi, jeśli jesteś fanem surowej ryby czy surowych owoców morza. To duże wyzwanie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. A czy sushi w takim razie jest zdrowe? Tutaj pojawia się następujące zastrzeżenie: jeśli jest świeże to jest i zdrowe. Nie bez znaczenia jest bowiem to, żeby tę potrawę przygotowywać ze świeżych składników i jeść zaraz po przygotowaniu. Sushi to nie bigos, który nabiera lepszych walorów smakowych w miarę upływu czasu. To zupełnie inna półka.